Quantcast
Channel: Modelarski blog Zwierzaka » In-box 15mm
Viewing all articles
Browse latest Browse all 12

In-box „Podjazd Tatarski” cz.2

$
0
0

Kilka wpisów wcześniej pokazałem fotografie pudełka z podjazdem tatarskim, teraz czas na zawartość.

W pudełku dostajemy 3 figurki do złożenia podsawki Mirzy (pułkownika, dowódcy podjazdu). Ten z łukiem to szef, pozostałym dajemy w ręce buńczuki.

 

9 figurek ordyńców z włóczniami, na razie jeszcze bez włóczni  ;-) Tak jak widać – bardzo duże zróżnicowanie wzorów figurek, tylko jedna poza się powtarza, czyli 8 rodzajów ordyńców!

Ordyńcy – 15 figurek do złożenia 5 podstawek. Trochę większa powtarzalność, ale to i tak 7 wersji tatarów. Napiszę coś śmiesznego – kiedy oglądałem te figurki, nie spodobały mi się te 3 z dolnego rzędu – wydawało mi się, że mają źle odlane ręce – takie sterczące kikuty, zacząłem już nawet pisać maila z reklamacją do Wargamera, ale patrzę na „plecy” figurki… i widzę że goście po prostu sięgają do kołczanu! (Albo drapią się po szyi). Maila na szczęście nie wysłałem.

12 figurek kazindzi, będą z tego 4 podstawki. 6 wzorów, znowu nie będzie podstawki z powtarzającymi się figurkami. Do figurek dostałem 2 zestawy broni dla chołoty tatarskiej – jakieś lasso i prymitywne bronie.

Koniki – wszyscy tatarzy jeżdżą wierzchem.  Koniki w moim pudełku występują w 4 wzorach, a jest ich… tyle ile trzeba dla wszystkich konnych.

Podstawka jasyru, u mnie to krowa, 2 gęsi i 4 ludki w niewoli. Ta podstawka oddaje „klimat” armii tatarskiej, chociać chyba nieczęsto pojawia się na stołach bitewnych.

Do figurek dostajemy jeszcze pakiet dodaktów. Metalowe podstawki, włócznie, zestaw buńczuków i 3 zestawy tarcz.

PS. Mam kryzyz z pisaniem na blogu, ale maluję: właśnie udało mi się skończyć dzisiaj malowanie wszystkich 14 podstawek armii Epiru do DBA. Wykańczam podstawki, jutro lub pojutrze, jak wyschnie lakier zrobię fotki.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 12